MEDARBEJDERE

Jes Aarre

Herbarieassistent Science Museerne - Herbariet

Anja Nymand Alm

Cater Science Museerne - Væksthusene

Birgitte Bergmann

Herbarieadministrator og biolog Science Museerne - Herbariet

Ole Eggers Bjælde

Museumsinspektør Science Museerne

Bettina Bøje

Administration og booking Science Museerne

Finn Borchsenius

Prodekan Dekanat, Technical Sciences

Helle Brandt

Gartner Science Museerne - Væksthusene

Hans Buhl

Museumsinspektør Science Museerne

Niels Dynæs

Håndværker Science Museerne

Signe Klange Eiserhardt

Formidlingsmedarbejder Science Museerne

Kristian Frost

Kontorfunktionær Science Museerne

Lajla Hauge Hansen

Daglig leder Cafeen Væksthusene Science Museerne - Væksthusene

Aase Roland Jacobsen

Planetarieinspektør Science Museerne

Matilde Brill Malmros Jensen

Køkkenmedhjælper Science Museerne - Væksthusene

Helena Damgaard Johansen

Projektmedarbejder Institut for Biologi - Sekretariat, Institut for Biologi

Jacob Justesen

Gartner Science Museerne - Væksthusene

Anne Møller Kielgast

Administration og booking Science Museerne

Susanne Sindberg Kirkfeldt

Fagleder for design og marketing Science Museerne

Mary Marie Kromann

Kontorfunktionær Science Museerne

Bjørn Bjerre Lang

Væksthusgartner Science Museerne - Væksthusene

Kamma Lauridsen

Formidlingsmedarbejder Science Museerne

Bent Lorenzen

Bygningschef, Direktør Administrationscenter Nat-Tech - NTbyg

Trine Bjerre Mikkelsen

Kommunikation og presse Science Museerne

Christian Munk

Gartner Science Museerne - Væksthusene

Tina Lerke Nielsen

Billet- og butiksmedarbejder Science Museerne

Hanne Nørager Nordstrøm

Kontor m.fl. Science Museerne - Herbariet

Ella Paldam

Formidlingschef Science Museerne

Jes Ingemann Vinther Pedersen

Billet- og butiksmedarbejder, Frivilligkoordinator Science Museerne

Morten Arnika Skydsgaard

Museumsinspektør Science Museerne

Astrid Charlotte Koch Svennesen

Kontorfunktionær Science Museerne - Herbariet

Charlotte Trolle Olsen

Formidlingsmedarbejder Science Museerne